مقاله آموزشی

5 نکته برای انتخاب ماشین اصلاح سر

بهترین ماشین اصلاح سر و صورت

اصلاح سر و صورت یکی از نیازهای اصلی هفتگی و حتی گاهی روزمره آقایان است. در گذشته مردان با روش‌های سنتی اقدام به تراشیدن یا کوتاه کردن موی سر و صورت خود می‌کردند.

با گذشت زمان، پیشرفت علم و در نتیجه آن بوجود آمدن تکنولوژی، دستگاه‌های الکترونیکی اصلاح سر و صورت اختراع شدند. با اختراع این دستگاه‌ها تراشیدن موی سر برای مردان بسیار ساده‌تر و سریع‌تر صورت گرفت..
اما جای تعجب ندارد که با پیشرفت تکنولوژی، همه وسایل الکترونیکی از جمله ماشین‌های اصلاح سر دچار دگرگونی‌های بسیار زیادی شدند.
در نتیجه این دگرگونی‌ها، این نوع دستگاه‌ها مجهز به امکانات متنوع و قابل توجهی شدند و توانستند به یکی از پرفروش‌ترین انواع لوازم الکترونیکی بازار تبدیل شوند که قیمت گذاری‌های بسیار متفاوتی بسته به امکانات آن‌ها روی آن‌ها انجام شد.

برای خرید بهترین ماشین اصلاح سر باید تحقیقات بسیاری انجام دهید تا از امکانات و تجهیزات مختلف این نوع دستگاه‌ها و البته تنوع قیمتی آن‌ها آگاه شوید و سپس بسته به نیاز خود اقدام به خرید یک مدل خاص از این محصولات کنید.

ماشین‌های اصلاح سر سه دسته هستند:

۱- با موتور چرخشی DC :

اغلب دستگاه‌های فعلی از این قبیل هستند و  معمولا برق و شارژ هستند که خود به دو دسته کلیپر و تریمر تقسیم می شوند.

۲- با موتور چرخشی AC :

این گروه از دستگاه های اصلاح مو به دلیل سنگینی وزن دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. این گروه محصول فقط با برق کار می‌کنند.

۳- با موتور بوبینی  AC (موتور خطی با حرکت به چپ و راست):

این گروه از محصولات با توجه به سابقه طولانی در بازار، در اغلب آرایشگاه‌ها استفاده میگردند. این محصول فقط با برق کار می‌کند و شارژی نیست.

یک گروه از دستگاه‌های اصلاح مو که حرفه‌ای هستند و با باتری قلمی کار می کنند نیز وجود دارد که در برخی آرایشگاه ها برای سفید کردن پشت گردن یا خط انداختن استفاده میگردد.

۵ نکته برای خرید بهترین ماشین اصلاح سر و صورت

 شارژ بلند مدت داشته باشد یا دو باتری شارژی داشته باشد تا درحین کار نگرانی از تمام شدن شارژ دستگاه نداشته باشید…

تیغه‌های برنده و تیزی داشته باشد تا کار کوتاه کردن را خوب و سریع انجام دهد…

شانه‌های پلاستیکی قابل اتصال به دستگاه در سایزهای متفاوت داشته باشد…

تا حد امکان بی صدا باشد…

محور انتقال نیرو از موتور به تیغه، فلزی باشد نه پلاستیکی…

انواع تیغه‌های ماشین اصلاح سر

تیغه های ماشین‌های اصلاح شامل دو تیغه است:

1-تیغه ثابت (تیغ زیر)

2-تیغه متحرک (تیغ رو).

با توجه به تحقیقات انجام شده، مشخص شده که روغن‌کاری مرتب تیغه ها می تواند از کندی و پوسیدگی تیغه ها جلو گیری کند لذا اخیرا اسپری مخصوص 5 کاره به بازار عرضه شده است که علاوه بر جلوگیری از کندی و پوسیدگی، تیغه ها را لغزنده می کند و موجب خنک شدن تیغه ها می‌گردد و تیغه ها را ضد عفونی و تمیز میکند.

تفاوت تیغه سرامیک و فولادی

تمامی ماشین اصلاح های سر دارای تیغه ثابت (تیغه زیری) از جنس فولاد هستند. اما بعضی از دستگاه‌ها نیز هستند که دارای تیغه متحرک از جنس سرامیک هستند.

برترین مزیت تیغه سرامیک نسبت به تیغه فولادی این است که تیغه سرامیکی تیزتر بوده و کند نخواهد شد.
اما در مقابل امکان شکستگی در صورت ضربه خوردن (برخورد به زمین) را دارد.

انواع باتری های ماشین اصلاح

در کل دو نوع باتری برای این دستگاه ها وجود دارد:

1-باتری لیتیومی (شارژ سریع در کمتر از ۲ ساعت)

2-باتری از جنس نیکل ( شارژ طولانی مدت که تا ۸ ساعت طول می‌کشد)

شاید جالب باشد بدانید قیمت هر دو نوع باتری تقریبا یکسان است. اما اگر قیمت هر دو باتری یکسان است چرا تمام دستگاه ها از باتری لیتیومی استفاده نمیکنند؟

عاملی که باعث اختلاف قیمت می‌شود این است که باتری های لیتیومی به مدارهای پیشرفته تری جهت شارژ نیاز دارند و تولید مدارهای پیشرفته تر باعث ایجاد تفاوت قیمت می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *