مقاله آموزشی

10 نکته برای انتخاب ماشین اصلاح سر

بهترین ماشین اصلاح سر و صورت

اصلاح سر و صورت آقایان در همه‌ی زمان ها بوده است منتهی با این تفاوت که شیوه‌ی اصلاح در ادوار مختلف متفاوت بوده و امروزه پیشرفته تر شده و تبدیل به یک امر مهم در بهداشت فردی آقایان شده است. امروزه اکثر اصلاح ها به کمک ماشین‌ها انجام می‌شود چرا که هم سرعت عمل بیشتری دارند و هم دقت بیشتر از طرفی فرد به جای اینکه برای این کار مدام به آرایشگاه برود خود در منزل به انجام آن می‌پردازد.
خرید ریش تراش نیازمند داشتن اطلاعات کافی است هم اینکه فرد اولا بداند برای رفع چه نیازی آن را خریداری می‌کند و هم باتوجه به هزینه‌ای که میخواهد بپردازد کدام مورد برای آن مناسب تر است.
خوشبختانه امروزه انواع و اقسام ماشین ریش تراش ها برای هر نیاز و سلیقه و سنینی طراحی شده اند و دست انتخاب برای مشتری باز است.
اما همه چیز به این موارد ختم نمی‌شود و لازم است در خرید ماشین ریش تراش نکاتی را رعایت کنید تا از انتخاب خود و هزینه‌ای که پرداخت کرده‌اید پشیمان نشوید.

برای اینکه بتوانید انتخاب درست و مناسبی برای یک ماشین اصلاح برقی داشته باشید، باید نیازهای خود را ارزیابی و در نظر بگیرید. در اینجا ویژگی های ماشین اصلاح برقی وجود دارد که باید به دنبال آن باشید.

1.برند یا نام تجاری

هنگامی که صحبت ماشین اصلاح صورت می‌شود، انتخاب یک برند معتبر را توصیه می‌کنیم. برندهای بزرگ بازار لوازم اصلاح برقی مانند: فیلیپس، براون، پاناسونیک، رمینگتون، وال آمریکایی و ارمیلا شناخته شده ترین آنها می‌باشند. اما ممکن است به دلیل قیمت بالا برخی حاضر به خرید این برندها نشوند.
خوشبختانه جای نگرانی نیست و برندهای ارزان تر و شناخته شده‌ای نیز وجود دارند که همین عملکرد را انجام می‌دهند. برندهایی مانند جیمی، کمی، وی جی ار، پروجیمی، پرومکس. این برندها از لحاظ ظاهری، امکانات، پیشرفتگی چیزی از به روزترین محصولات دنیا کم ندارند و حتی قابلیت‌های ماشین ریش تراش برندهای بزرگ را دارند. اما چیزی که باعث تفاوت آنها می‌شود دوام آنها نسبت به برندهای بزرگ بازار است.

 

2.موتور ماشین اصلاح

ماشین‌های اصلاح با توجه به نوع موتور به سه دسته تقسیم می‌شوند:

۱-موتور چرخشی DC :

اغلب دستگاه‌های فعلی از این قبیل هستند و معمولا برقی و شارژی هستند که خود به دو دسته کلیپر و تریمر تقسیم می شوند.

۲-موتور چرخشی AC :

این گروه از دستگاه های اصلاح مو به دلیل سنگینی وزن دیگر مورد استفاده قرار نمی گیرد. این گروه محصول فقط با برق کار می‌کنند.

۳-موتور بوبینی AC (موتور خطی با حرکت به چپ و راست) :

این گروه از محصولات با توجه به سابقه طولانی در بازار، در اغلب آرایشگاه‌ها استفاده میگردند. ماشین های با این نوع موتور فقط با برق کار می‌کند و شارژی نیست.

یک گروه از دستگاه‌های اصلاح مو که حرفه‌ای هستند و با باتری قلمی کار می کنند نیز وجود دارد که در برخی آرایشگاه ها برای سفید کردن پشت گردن یا خط انداختن استفاده میگردد.

 

3.تیغه‌های فویلی در مقابل چرخشی (روتاری)

ریش تراش های برقی به دو دسته تقسیم می‌شوند. چرخشی و فویلی. با این حال، هر دو اساساً به یک روش عمل می‌کنند. با هر دو به یک هدف خواهید رسید، اما کمی با یکدیگر متفاوت هستند.
ریش تراش فویلی: از یک فویل فلزی نازک و منحنی ساخته شده است که تیغه برش را می‌پوشاند. هنگام حرکت به جلو و عقب، فویل روی خطوط صورت شما می لغزد و تیغه ها نیز هنگام عبور از فویل سوراخ دار، کل موها را برش می دهد. اگر ریش‌های کوتاه‌تر و نازک‌تری دارید و می‌خواهید هر روز یک اصلاح نزدیک به صفر داشته باشید، ریش تراش‌های فویلی عالی هستند. آنها همچنین مناسب برای مردانی است که دارای پوست ظریف و حساس هستند که مستعد سوختگی و تحریک با تیغ هستند، زیرا باعث آسیب به پوست نمی‌شوند.
اگر از پوست حساس رنج می‌برید، به وسیله‌ای که می‌خرید توجه کنید و از یک وسیله‌ی اصلاح با کیفیت استفاده کنید تا از پوست خود محافظت و از تحریک آن جلوگیری کنید.

ریش تراش چرخشی یا روتاری: این ریش تراش‌ها از تیغه های دایره‌ای شکلی استفاده می‌کنند که قابل انطباق هستند. یک ریش تراش چرخشی دارای سه یا چهار سر گرد چرخشی هستند که به راحتی با یک حرکت دورانی روی نقاط مختلف پوست حرکت می‌کند. تیغه‌ها هنگام حرکت روی صورت زیر سری می‌چرخند و موها را کوتاه می‌کنند. ریش تراش های چرخشی معمولاً مناسب آقایانی است که ته ریش کمی بلندتر دارند و نمی‌خواهند هر روز اصلاح کنند. آنها همچنین برای مردانی با تراکم ریش متوسط تا زیاد و پوست سفت‌تر مؤثرتر هستند. این تیغه‌ها می‌توانند اصلاح دقیق تری را ارائه دهند و معمولاً دارای موتورهایی هستند که تقریباً بی صدا کار می‌کنند.
اما به عنوان یک قاعده کلی، وقتی صحبت از ریش تراش‌های چرخشی به میان می‌آید، فیلیپس رهبر بازار است در حالی که براون یک ریش تراش با تیغه‌های فویلی است.

اما به عنوان یک قاعده کلی، وقتی صحبت از ریش تراش‌های چرخشی به میان می‌آید، فیلیپس رهبر بازار است در حالی که براون یک ریش تراش با تیغه‌های فویلی است.

3.تیغه‌ی ماشین اصلاح 

تیغه های ماشین‌های اصلاح شامل دو نوع است:

1-تیغه ثابت (تیغ زیر)

2-تیغه متحرک (تیغ رو).

با توجه به تحقیقات انجام شده، مشخص شده که روغن‌کاری مرتب تیغه‌ها می‌تواند از کندی و پوسیدگی تیغه‌ها جلوگیری کند.

تفاوت تیغه سرامیک و فولادی

تمامی ماشین اصلاح های سر دارای تیغه ثابت (تیغه زیری) از جنس فولاد هستند. اما بعضی از دستگاه‌ها نیز هستند که دارای تیغه متحرک از جنس سرامیک هستند.

برترین مزیت تیغه سرامیک نسبت به تیغه فولادی این است که تیغه سرامیکی تیزتر بوده و کند نخواهد شد.
اما در مقابل امکان شکستگی در صورت ضربه خوردن (برخورد به زمین) را دارد.

 

4.شارژ کردن

تامین برق ریش تراش‌ها می‌تواند از طریق برق شهری، باتری، یا قابل شارژ باشد همچنین گزینه‌ای که انتخاب می‌کنید به سبک زندگی شما بستگی دارد. ریش تراش‌های قابل شارژ برای استفاده در حین حرکت ایده آل هستند و انعطاف پذیری و راحتی را برای اصلاح در هر مکان و هر زمان فراهم می‌کنند، با این حال، در صورت نیاز به شارژ مکرر، عمر باتری ممکن است مشکل ساز شود. همچنین ماشین اصلاح‌های مسافرتی نیز در بازار وجود دارد که برای استفاده هر از گاهی عالی هستند اما برای اصلاح روزانه مقرون به صرفه نیستند زیرا هزینه باتری‌ها ممکن است باعث آزار کاربر شود.

5.اصلاح خشک و مرطوب

یکی دیگر از فاکتورهای کلیدی، اصلاح مرطوب در مقابل اصلاح خشک است. اصلاح خشک فوق العاده سریع و تمیز است و بسیاری از مردان سرعت و راحتی یک ماشین اصلاح برقی خشک را ترجیح می‌دهند. علاوه بر استفاده خشک برخی از ریش تراش‌های برقی را می‌توان به صورت مرطوب نیز استفاده کرد، حتی می‌توان با ژل اصلاح یا فوم از آنها استفاده کرد. برخی از آنها را حتی می‌توان زیر دوش برد، اگرچه توصیه نمی‌کنیم آنها را به طور کامل زیر آب ببرید.
همیشه قبل از خیس کردن ریش تراش، توصیه‌های سازنده را بخوانید، زیرا همه آنها برای استفاده در این روش مناسب نیستند.

 

6.تمیز کردن آسان و راحت

تمیز کردن یکی از اقدامات مهم مراقبت و نگهداری از ریش تراش برقی است و باید پس از هر بار استفاده، ریش تراش خود را تمیز کنید.  این کار سریع است و مشکل بزرگی نیست، اما برخی از مردان وقت یا تمایلی ندارند.

مدل‌های پیشرفته تر ریش تراش دارای آپشن تمیز کردن و شارژ داخلی خود هستند تا بتوانند خود را تمیز کنند. به اینصورت که به سادگی ریش تراش را در پایه قرار داده و آن را رها کنید تا کار خود را انجام دهد. این یک روش بی دردسر برای تمیز نگه داشتن ریش تراش شما است. اما عموما دارای یک برس کوچک برای تمیز کردن بصورت دستی هستند. پس این نیز یک گزینه‌ی مهم برای افرادی است که اصولا پس از اصلاح ماشین را تمیز نمی‌کنند.

 

7. وزن و اندازه

طراحی ارگونومیک و خوش دست بودن ماشین ریش تراش شاید به چشم نیاید اما یکی از مواردی است که لازم توجه است. وزن کم و سبک بودن اندازه ماشین ریش تراش موجب راحتی کاربر می‌شود و یک اصلاح بدون دردسر را به همراه خواهد داشت.

8.قیمت

قیمت ریش تراش های برقی بسیار متفاوت است. قیمت علاوه بر مواردی که گفته شد به دو مورد خیلی مهم تر بستگی دارد یکی نام برند و دیگری کیفیت.
شما می‌توانید بدون در نظر گرفتن قیمت، موردی را انتخاب کنید که از دوام و عمر موتور آن مطمئن شوید، چرا که امروزه آنجایی که پیشرفت‌های ویژگی به محدوده‌های ارزان‌تر رسیده است؛ بنابراین اگر قیمت و هزینه برای شما اهمیتی ندارد بهتر است سراغ برندهای اصلی و بزرگ بازار بروید.
از طرف دیگر به دلیل توانایی مالی، همه نمی‌توانند یک نوع ماشین اصلاح را بخرند. به همین دلیل، باید ریش تراشی را انتخاب کنید که از پس بودجه پرداختی آن بر بیایید و در عین حال کیفیت خوبی هم دارد. پرداخت کمی هزینه بیشتر می تواند مفید باشد، اما نه همیشه. بنابراین، نباید خود را موظف به سرمایه گذاری بیش از حد بدانید.

9.عمر باتری

دستیابی به یک تجربه اصلاح صاف نباید به قیمت شارژ مداوم دستگاه شما تمام شود، بنابراین یافتن یک ماشین اصلاح برقی با عمر باتری عالی نیز ضروری است.
اگر تصمیم به انتخاب یک ریش تراش بی سیم دارید، باید به عمر باتری بسیار توجه کنید. که چه مدت می توانید با شارژ کامل از ماشین اصلاح استفاده کنید؟ تخلیه کامل باتری چقدر طول می‌کشد؟ به عنوان یک قانون اساسی، باید به خاطر داشته باشید که عمر باتری بیشتر همیشه بهتر است.

در کل دو نوع باتری داخل دستگاه‌های ماشین ریش تراش وجود دارد:

1-باتری لیتیومی (شارژ سریع در کمتر از ۲ ساعت)

2-باتری از جنس نیکل ( شارژ طولانی مدت که تا ۸ ساعت طول می‌کشد)

شاید جالب باشد بدانید قیمت هر دو نوع باتری تقریبا یکسان است. اما عاملی که باعث اختلاف قیمت می‌شود این است که باتری های لیتیومی به مدارهای پیشرفته تری جهت شارژ نیاز دارند و تولید مدارهای پیشرفته تر باعث ایجاد تفاوت قیمت می گردد.

 

10.گارانتی

گارانتی ممکن است آخرین نگرانی شما باشد، اما ممکن است بعداً کمک کننده باشد. اگر ریش تراش شما به طور غیرمنتظره ای دچار ایراد شد، ممکن است مجبور شوید آن را تعمیر یا تعویض کنید. اینجاست که گارانتی مفید خواهد بود. یک گارانتی به طور بالقوه می‌تواند یک ریش تراش کاملاً جدید را بدون هزینه اضافی در اختیار شما قرار دهد. مطمئن شوید که محصولی با طولانی ترین گارانتی ممکن را خریداری می‌کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *