پوست و مو

ماسک آرد نخودچی برای انواع پوست

ماسک آردنخودچی

ماسک آرد نخودچی برای انواع پوست

ماسک آرد نخودچی نه تنها برای پوست‌های چرب مفید است بلکه برای پوست‌های خشک هم بسیار پرفایده است. برای اینکه این ماسک را تهیه کنید به آرد نخودچی مقداری شیر یا آب اضافه کنید.
همچنین می‌توانید آن را با مقداری عسل، هلو و زردچوبه به شکل خمیر درآورده و آن را روی پوست صورتتان به مدت ۱۵ دقیقه بگذارید. وقتی که خشک شد آن را بشویید.
این ماسک برای افرادی که پوست صورتشان خشک است بسیار ایده‌آل است. این ماسک همانند یک پاک کننده سبب می‌شود پوست صورتتان رطوبت کافی را در خود حفظ کند.

۱- ماسک آرد نخودچی برای پوست‌های چرب

این ماسک برای افرادی که پوست صورتشان چرب است بسیار مفید است. برای تهیه این ماسک برای پوست چرب تنها شما باید مقداری گلاب به آرد نخودپی اضافه کنید و آن را روی صورتتان بگذارید.
همچنین شما می‌توانید مقداری شیر یا کشک هم به این ماسک اضافه کنید .

۲- ماسک آرد نخودچی برای پوست‌های جوش‌دار و آکنه‌ای

افرادی که پوست‌های جوش‌دار و آکنه‌ای دارند پوستشان بسیار حساس است و به مراقبت‌های ویژه‌ای نیاز دارد. بنابراین برای مقابله با این جوش‌ها باید مقداری از آرد نخودچی را با عسل مخلوط نمایید.
مطمئن شوید که این مواد کاملا بایکدیگر مخلوط شده اند. عسل خاصیت ضد میکروبی دارد و برای جوش‌ها درمان بسیار خوبی است.
شما می‌توانید به این ماسک مقداری پودر چوب صندل، زردچوبه و آب هم اضافه کنید تا این مواد به شکل یک معجون درآیند و روی صورتتان به عنوان یک ماسک درمانی استفاده کنید.

 ۳- ماسک آرد نخودچی برای درمان جای جوش صورت

جوش‌ها پس از بین رفتن ممکن است نا همواری‌هایی برروی صورتتان باقی بگذارند که این چاله‌ها روی صورتتان سبب جذب میکروب و آلودگی می‌شود.
خب برای درمان این مشکل پوستی ماسک آرد نخودچی را با آب خیار برروی صورتتان بگذارید و اجازه دهید خشک شود . سپس آن‌را با آب ولرم شستشو دهید.
با استفاده مداوم از این ماسک به درمان جای جوش‌ها کمک بسیار می‌شود. همچنین به پوست صورتتان در از بین رفتن منافظ باز کمک می‌کند و پوست صورتتان را محکم‌تر می‌کند .

۴- ماسک آرد نخودچی برای پوست‌های برنزه

برای اینکه پوست برنزه شده را به رنگ قبلی خود بازگردانید و بخواهید رنگ پوستتان روشن‌تر شود ماسک آرد نخودچی را با مخلوطی از آب آهک، زردچوبه و گلاب روی پوستتان بگذارید و اجازه دهید خشک شود، سپس آن را بشویید. استفاده منظم از این ماسک پوستتان را صافه و درخشان می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *